niedziela, 20 październik 2019

Atrakcje

 
Oprócz ciszy, spokoju a także wyjątkowej atmosfery przebywania w drewnianym domu myśliwskim położonym w rezerwacie, mamy Państwu do zaoferowania liczne formy aktywnego wypoczynku:
 
Trasy turystyczne i przyrodnicze Poleskiego Parku Narodowego - znajdując się w geograficznym centrum Parku, trasy są dosłownie "na wyciągnięcie ręki". W granicach Parku dostępne jest 6 ścieżek przyrodniczych. Poprowadzone są po najbardziej charakterystycznych i jednocześnie najciekawszych ekosystemach Parku. Wyposażone są w tablice informacyjne, mapy, przystanki z opisami, zadaszenia, ogrodzone parkingi, wieże widokowe, a także urządzenia ułatwiające poruszanie się po terenach podmokłych i torfowiskach: drewniane kładki, platformy i mostki.
 
 
Polecamy 10 najpiękniejszych miejsc Parku (klikając w prawym górnym rogu Top 10): 
 
Przejażdżki konne, nauka jazdy, przejażdżki bryczką, a w zimie kulig - stadnina oddalona o 3 km od posiadłości. Poleski Szlak Konny to ok. 280 km tras (co czyni go jednym z najdłuższych w kraju). W samym Poleskim Parku Narodowym jest ich ok. 60 km, trasa przebiega niedaleko granic naszego domu.
 
 
Spływy kajakowe - organizujemy jednodniowy spływ kajakowy na rzekach Włodawka, Bug oraz na Uherce. Mogą to być kilkugodzinne oraz kilkudniowe wycieczki. Polecamy urokliwą Włodawkę!
 
 
Przejażdżki rowerem - do dyspozycji gości rowery; liczne, malownicze trasy łąk i lasów Poleskiego Parku Narodowego oraz krystalicznie czyste powietrze, sprawią, że wycieczka rowerowa będzie niezapomnianym przeżyciem.
 
Wędkowanie - Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie to raj dla wędkarzy. Szczególnie polecane są nieodległe jeziora: Wytyckie, Płotycze, Grabniak, Sumin, Rotcze czy piękne jez. Czarne w Sosnowicy. Dla gości, którzy nie posiadają karty wędkarskiej polecamy łowiska komercyjne w Jedlance, nad jez. Białym Libiszowskim, bądź jez. Skomelno.
 
Ognisko oraz grillowanie
 
Basen, korty tenisowe, sauna (oddalone o ok. 30 min samochodem). 
 
Do tego wspaniała i swojska kuchnia!
 
Zapraszamy!